Dnes je   -   - 14 online - neprihlásený - odborná sekcia.
MaCh - Bankovky

Ďalšie inzeráty predajcu:

Zlatá minca 5000 Kč 2012 Barokní most v Náměšti nad Oslavou proof

Cena v €: 
0,00
Cenové ponuky: 
Chcem dostávať cenové ponuky
Forma predaja: 
Cenové ponuky - predám ponuke podľa vlastného uváženia

Predám túto zberateľskú 24k zlatú mincu - 2012 Barokní most v Náměšti nad Oslavou, s vyhotovením Proof.
K minci je leták aj krabička z ČNB. Bezchybný stav. Možnosť výmeny za iné Au investičné mince + prípadný doplatok. Mincu pošlem buď poštou ako poistený list, alebo osobne v RS a okolí.
Nominální hodnota : 5.000 Kč
Autor : Martin Dašek
Materiál : 999,9 Au
Průměr : 28 mm
Síla : 2 mm
Ryzí hmotnost : 1/2 oz
Hrubá hmotnost : 15,55 g
Provedení : špičková kvalita
Hrana : hladká
Limitovaný náklad : 9000 ks
Emise : květen 2012
Emitent : ČNB
Mincovna : Česká mincovna a.s.
Dnem 15. května 2012 vychází třetí z deseti zlatých mincí zařazených do cyklu Mosty. Jejím motivem je barokní most v Náměšti nad Oslavou s unikátní sochařskou výzdobou. Mince jsou raženy ze zlata o ryzosti 999.9 a vydávají se ve dvojím provedení, v běžném a špičkovém (proof), které se liší povrchovou úpravou a provedením hrany. U mincí špičkové kvality je pole mince vysoce leštěné a reliéf je matován, hrana je hladká. Mince běžné kvality mají hranu vroubkovanou. Průměr mince je 28 mm, hmotnost 15,55 g a síla je 2 mm. Při ražbě mincí jsou povoleny odchylky v průměru 0,1 mm a v síle 0,15 mm. V hmotnosti je povolena odchylka nahoru 0,062 g a v obsahu zlata odchylka nahoru 0,01 %.
Na lícní straně mince se nachází v obdélníkovém výřezu kompozice heraldických zvířat z velkého státního znaku – uprostřed je český lev, vpravo od něj slezská orlice a vlevo od něj je moravská orlice. Nad kompozicí heraldických zvířat je název státu „ČESKÁ REPUBLIKA“. Pod kompozicí heraldických zvířat je barokní most v Náměšti nad Oslavou a pod jeho vyobrazením je název cyklu „MOSTY“ a označení nominální hodnoty mince se zkratkou peněžní jednotky „5000 Kč“. Minci razila Česká mincovna, jejíž značka tvořená kompozicí písmen „Č“ a „M“, je při spodním okraji mince. Na rubové straně je barokní most v Náměšti nad Oslavou. Nad vyobrazením mostu je text „BAROKNÍ MOST V NÁMĚŠTI“ a pod vyobrazením mostu je text „NAD OSLAVOU“. Ročník ražby „2013“ se nachází pod slovem „OSLAVOU“. Nad písmenem „U“ ve slově „OSLAVOU“ jsou iniciály autora výtvarného návrhu mince MgA. Martina Daška, které jsou tvořeny spojenými písmeny „M“ a „D“.
Ke každé minci se dodává katalogová karta červené barvy na níž je popis mince a její plastické vyobrazení.

Zlatá minca 5000 Kč 2012 Barokní most v Náměšti nad Oslavou proof

Komentáre

...

Pridaná cenová ponuka