|
|
Rezervované - Strieborný toliar/72 grajciar Ferdinand I., 1558 | 1 deň 20 hod | Cena: 699.00 € |
|
|
Predaj - Zlatý dukát Matej Korvín, 1483-1485, Nagybánya, NGC MS62 | 3 dni 17 hod | Cena: 2750.00 € |
|
|
Rezervované - Zlatý uhorský 8 zlatník FJI 1881 kb, super stav | 3 dni 19 hod | Cena: 698.00 € |
|
|
Predaj - Zlatá rakúska 10 koruna FJI, 1910 bz | 5 dní 18 hod | Cena: 375.00 € |
|
|
Predaj - Strieborný toliar Ferdinand III., 1657, Kremnica | 6 dní 17 hod | Cena: 599.00 € |
|
|
Predaj - Zlatý dukát Mária Terézia, 1747, vzácny variant "MA.THE." | 1 týždeň 1 deň | Cena: 2300.00 € |
|
|
Predaj - Zlatý historický rakúsky 8 zlatník FJI 1878 bz, super stav | 1 týždeň 2 dni | Cena: 699.00 € |
|
|
Predaj - Zlatý dukát Franz Jozef I., 1897, NGC MS64 | 1 týždeň 5 dní | Cena: 800.00 € |
|
|
Predaj - Zlatá uhorská 20 koruna FJI, 1912 kb, lepší ročník | 1 týždeň 6 dní | Cena: 799.00 € |
|
|
Predaj - Strieborný 1/2 toliar Ferdinand I., bez letopočtu, Hall, vzácnejší | 2 týždne 6 dní | Cena: 990.00 € |
Ponúkam originálny zlatý 2-dukát Jozefa II., 1784 kb, uhorská razba razba s Madonou, v peknom zbierkovom stave – plne zodpovedá priloženým fotografiám. Minca má malé známky oteru a obehu, zároveň pekne viditeľné detaily. Zreteľný je aj mat na panovníkovi, resp. na Madone a plochy s razobným leskom. Vzhľadom na vek mince môžeme hovoriť o veľmi peknej zachovalosti. Jedná sa o vzácnejšiu razbu mincovne Kremnica z obdobia samostatného vládnutia po smrti svojej svojej matky, Márie Terézie, v roku 1780.
Jozef II. bol najstarším synom Márie Terézie a Františka I. Lotrinského. Už ako dieťa bol ťažkou povahou a netešil sa veľkej obľúbenosti ani u svojich rodičov, ani u súrodencov. Po smrti svojho otca v roku 1765 sa stal rímskonemeckým cisárom a spoluvládcom Márie Terézie v Rakúskej monarchii. Od roku 1780 (po smrti Márie Terézie) sa stal samostatným vládcom Rakúskej monarchie, teda rakúskym arcivojvodom, uhorským a českým kráľom. Odmietal však korunovácie vo všetkých kráľovstvách (české, uhorské) s odôvodnením, že je panovník jednej ríše, čím si od uhorskej šľachty vyslúžil posmešnú prezývku kráľ v klobúku ("kalapos király").
Jozef II. bol v roku 1764 vo Frankfurte korunovaný za rímsko-nemeckého kráľa. Prirodzenou snahou cisárov v ríši – nevynímajúc jeho otca, Františka I. Lotrinského – bolo, aby ešte počas svojho života zabezpečili pre najstaršieho syna korunováciu za kráľa, aby moc a titul cisára prešla automaticky po ich smrti na nasledovníka rodu. „Lotriňák“ alebo „Bohatý manžel chudobnej cisárovnej“ zomrel o rok neskôr v roku 1765 a tak sa Jozef II. stal automaticky Rímsko-nemeckým cisárom. Na fotografii je koruna, ktorá bola pre neho pri tejto príležitosti vyrobená ako aj plášť, v ktorom vchádzal do Dómu sv. Bartolomeja (Cisárska katedrála), kde prebehol akt korunovácie. Obraz a plášť sa nachádzajú v Cisárskej klenotnici vo Viedni – návštevu určite doporučujem.
Okrem uvedenej mince ponúkam nasledovný sortiment zlatých mincí:
• dukáty Habsburských panovníkov v zbierkových stavoch (Rudolf II., Ferdinand III., Leopold I., Karol VI., Mária Terézia, František I. Lotrinský, Jozef II., Leopold II., František II./I., Ferdinand I./V.)
• dukáty uhorských volených kráľov (Žigmund Luxemburský, Matej Korvín)
• 10 koruny FJI
• 20 koruny FJI
• 8 zlatníky FJI
• dukáty FJI
• v prípade chýbenky priebežne doplním chýbajúce kusy (zlaté mince)
Na požiadanie pošlem konkrétnu cenu za mince a ročníky, ktoré Vás zaujímajú.
Parametre:
Materiál: zlato
Rýdzosť: 986/1000
Váha: 6,97 g
Priemer: 24,7 mm
Hrana: vrúbkovaná
Razba: Mincovňa Kremnica
Za originalitu a autentickosť ručím okamžitým vrátením peňazí!
Podmienkou je buď osobný odber (preferujem) alebo predplatba, dobierka nie je možná. Platba je možná v EUR aj v CZK.
Pozrite prosím aj ďalšie moje ponuky a pokiaľ máte o niečo záujem, skontaktujte ma prosím.