Dnes je   -   - 84 online - neprihlásený - odborná sekcia.

Čo nás čaká nasledujúcich 7 dní:

Macho a Chlapovič - Aukcie, Eshop, Investičné zlato

Cenne dvojky

Zdravim.

Chcel by som sa spytat, ci su nejake cenne dvojeurovky, okrem pravda SM,VA,MO statov, a ktore su to? mam napriklad Finsko 2007, Belgicko 2005, Spanielsko 2005, Taliansko 04,05,06. Preco su niektore cennejsie ako ostatne? Zalezi to len na pocte vyrazenych kusov?

Dakujem za odpoved

Komentáre

Cenné dvojeurovky

Neviem teraz, či myslíte pamätné, alebo normálne. Ale v zásade platí, že najcennejšie sú tie, ktorých je málo. Ak opomenieme sanmarínske, monacké a vatikánske, tak medzi najvzácnejšie (spomedzi pamätných) patria Fínsko 2004, Slovinsko 2007 (Rímska zmluva), Belgicko 2005 a Belgicko 2006.
Čo sa týka normálnych obehových, záleží na ich náklade, ktorý je možné nájsť tu: http://www.euro-auflagen.de/index.php?lang=en.
Je množstvo dvojeuroviek, ktoré neboli pustené do obehu, ale iba vytvorené pre sady. V takom prípade je cena takejto mince odvodená od ceny sady, ale – logicky – neprevyšuje ju.
Jestvuje aj chyborazba nemeckej pamätnej dvojeurovky z r. 2008 (http://www.burzaminci.sk/node/1458). Všetky tieto chyborazby majú značku F a starý typ spoločnej strany mince. Neviem presne, aká je cena tejto chyborazby, ale zrejme to bude niečo medzi 50 a 100 eurami.
Suverénne najdrahšia dvojeurovka je pamätná monacká s Grace Kelly. Druhá najvzácnejšia bude asi obehová vatikánska r. 2002 alebo obehová vatikánska r. 2005 zo sady Sede Vacante. A to nehovorím o proofkach.

Pre katalóg slovenských a československých bankoviek klikni sem.
Pre fotografie všetkých euromincí klikni sem.

Čestne vyhlasujem, že na tejto stránke mám iba tento účet.

Re: Cenne dvojky

Len pre info. Prikladám link, kde sú najvzácnejšie 2 € mince.

https://www.euro-coins.tv/valuable-2-euro-coins.php