Z takéhoto detailu sa minca ako taká nedá posúdiť. Len, že v mieste detailu, je silne dosekaná=znehodnotená.
Či je to falzum alebo čo možno určiť z obojstranných záberov a pohľad na hranu aspoň v 2 miestach.
Vzhľadom na vzácnosť tohto ročníka - tým pádom jeho vyskytu sa čudujem, ako došlo k devastačnému stavu.
To je len dohad. Nie je vhodné=nevieme takto prejudikovať, keď nevieme okolnosti.
Veď čo keď to bolo z nevedomosti-napr. to urobilo dieťa v rámci hry,
alebo ožratý a nas.atý paholok, že dostal za robotu len tak málo.
Nie je to škoda. Veľa zberateľov, nie že ju nemá aspoň v takomto stave, no nemá ju vôbec.
Aj mne trvalo dosť dlho, než som ju vydražil v jednej aukcii.
Komentáre
Re: 1 Koruna 1907
Z takéhoto detailu sa minca ako taká nedá posúdiť. Len, že v mieste detailu, je silne dosekaná=znehodnotená.
Či je to falzum alebo čo možno určiť z obojstranných záberov a pohľad na hranu aspoň v 2 miestach.
Vzhľadom na vzácnosť tohto ročníka - tým pádom jeho vyskytu sa čudujem, ako došlo k devastačnému stavu.
Re: 1 Koruna 1907
Zdravím, tak pridal som nejaké ďalšie fotky, ďakujem za názor.
Re: 1 Koruna 1907
Cenná minca,dobrý ročník, žiaľ úmyselne znehodnotená...
Re: 1 Koruna 1907
...žiaľ úmyselne znehodnotená...
To je len dohad. Nie je vhodné=nevieme takto prejudikovať, keď nevieme okolnosti.
Veď čo keď to bolo z nevedomosti-napr. to urobilo dieťa v rámci hry,
alebo ožratý a nas.atý paholok, že dostal za robotu len tak málo.
Re: 1 Koruna 1907
Netuším ako sa to mohlo stať, takto sa už ku mne dostala, ale je to škoda :/
Re: 1 Koruna 1907
Nie je to škoda. Veľa zberateľov, nie že ju nemá aspoň v takomto stave, no nemá ju vôbec.
Aj mne trvalo dosť dlho, než som ju vydražil v jednej aukcii.
Re: 1 Koruna 1907
Súhlasím, minimálne poslúži ako dočasné vyplnenie políčka v zbierke...